Medicīnas apģērba izvēle: padomi un rekomendācijas

11 aprīli 2020

Radīt pirmo labo iespaidu, pirmās iepazīšanās minūtēs ar pacientu nav grūti, ja jūs pārdomāti izvēlaties savu medicīnas apģērbu. Nenovērtējiet par zemu pirmā iespaida faktoru un, meklējot formu, neaprobežojieties tikai ar “medicīniska” definīciju.

Atcerēsimies 3 «zelta» likumus: apģērbam ir jābūt ērtam, praktiskam un skaistam.

Un tagad par faktiem, kāpēc tā:

  • Būt ērtam. Šauras piedurknes, šuve, kas berž, nepamatots maisveidīgums, pārāk biezs vai pārāk plāns audums – tas viss ir «ļaunums», kas paliekot nesodīts nomāc un vienkārši traucē darbu! Pēc iespējamības, nepalaidiet garām kvalificēta konsultanta ieteikumus un konsultāciju, kurš zina preces īpatnības un palīdzēs pareizi piemeklēt izmērus un modeli.
  • Būt skaistam. Kāds šo obligāto kritēriju sauks par apstrīdamu, BET! Jūs taču nevēlaties pazust kopējā speciālistu masā vai justies kā ģēnijs bezformīgā burzītā tērpā? Jūs esat profesionāls, tāpēc skaidri norādiet pacientiem, ka jums patīk jūsu profesija, ka jūs lepojaties ar to, kas jūs esat! Turklāt, mūsdienu medicīnas apģērbs sniedz jums milzīgu izvēli. Tas, ka darba skapī ir pāris līdzīgi kostīmi, ir slikta maniere. Iedomāsimies, ka esat svarīgs diplomāts. Katru dienu jūs pazūdat biznesa sapulcēs, noslēdzot miljonu vērtus darījumus. Ko jūs izvēlēsieties: desmit perfektus uzvalkus, kas šūti pēc pasūtījuma, vai uzvalks no izlaiduma, kurš joprojām vēl der un pat izskatās diezgan pieklājīgs?
  • Būt prakstiskam. Aizmirstiet par lētu halātu no raupja auduma! Tas, iespējams, arī nokalpos jums veselu mūžību, bet cik drīz vien iespējams, jūs to vēlēsieties novilkt jau uz darba dienas beigām! Tāpēc it īpaši jāpievērš uzmanība materiālam. Labākā izvēle – mūsdienīgs, elpojošs un bezgala ērts poliesters, kas ir speciāli izstrādāts mediķu darbam. Drēbes no šī materiāla ir viegli kopt - tās labi mazgājas, ātri žūst un neburzās. Tās pat nav nepieciešams gludināt.

Korporatīvais stils - tas ir vienkāršs veids kā veidot sava uzņēmuma vizuālo tēlu. Neaizmirstat par to, ka darba apģērbs vairo darbinieku piederības sajūtu. Tāpēc medicīnas personāla apģērba izvēle ir atbildīga vadītāja uzdevums.

Kāds apģērbs ir piemērots ārstiem

20. gadsimta sākumā halāts kļuva par profesijas simbolu, un līdz pat šai dienai tas ir universāls medicīnas apģērbs gan vīriešiem, gan  sievietēm.

Pirmajā vietā, halāta izvēlei būtu materiāls – tam nevajadzētu ātri burzīties un kļūt netīram. Poliestera un kokvilnas savienojums šajā gadījumā ir uzvarētājs - tas labi mazgājas un ilgu laiku saglabā prezentablu izskatu.

Otrs populārākais medicīnas apģērbu variants ir kostīms ar kreklu un biksēm. Tā ir ķirurgu, zobārstu, terapeitu izvēle slimnīcās. Kostīms ir ļoti ērts, ja ārsts visu dienu pavada uz kājām.

Šajā gadījumā ir svarīgi, lai uzvalks neierobežotu kustības un būtu pēc iespējas ērtāks. Mīksta gumija biksēs, platas krekla piedurknes un iešūtas elastāna joslas, kas ļauj justies brīvi.

Mūsdienu medicīnas apģērbu ražotāji piedāvā iespēju ārstiem izvēlēties radošu apģērbu. Vai vēlaties būt moderns ārsts?

Sieviešu medicīnas apģērba izvēle

Sieviešu medicīnas apģērba izvēli nosaka ne tikai ērtības un praktiskums, bet arī estētika.

Sievietes ārstes izvēlas izsmalcinātu medicīnas apģērbu, kas palīdz viņām izskatīties skaisti un sievišķīgi. Šajā gadījumā darbojas tie paši "noslēpumi", tāpat kā, izvēloties ikdienas apģērbu. Uzšūtas kabatas noslēpj šaurus gurnus, garas piedurknes apaļīgas rokas, vertikālas vīles un iegareni atloki vizuāli izstiepj figūru. Mūsdienu ražotāji piedāvā lielu izvēli arī lielu izmēru medicīnas apģērbam, tāpēc ir viegli atrast formas tērpu nestandarta figūrai.

Darba apģērbs medmāsām

  • Populārākie medmāsu darba tērpi ir bikšu kostīmi, kas atgādina ķirurģiskos. Tomēr dekoratīvām podziņām un rāvējslēdzējiem nav aizliegumu.
  • Māsu personālam ir jāveic vissmagākais darbs. Apģērba izvēlē jāpievērš uzmanība auduma izturībai, stiprinājumu uzticamībai un šuvju kvalitātei.

Kas attiecas uz krāsu gammām, medmāsiņām ir vienkāršāk izvēlēties tērpus - tie var būt gan klasiski un vienkrāsaini kostīmi, gan saskaņota krāsaina blūze ar vienkrāsainām biksēm.

wish-list-dt