Kā izvēlēties medicīnas halātu?

11 aprīli 2020

Labs darba apģērbs apvieno estētiku un funkcionalitāti. Izvēloties medicīnas halātu, svarīgas ir trīs pamatīpašības: audums, dizains, krāsa.

Medicīnas halāta audums: kokvilna vai sintētika

Audumam, no kura tiek šūti medicīnas halāti, jābūt izturīgam pret agresīviem mazgāšanas līdzekļiem un grūti iztīramiem traipiem. Ideāls halāts nezaudē savu formu, nezaudē krāsu un neplīst pat pie biežas mazgāšanas. Medicīnas darbinieki daudz laika pavada darbā, tādēļ ir svarīgi, lai apģērba audums būtu elpojošs un patīkams ķermenim.

No kā tomēr tiek šūti medicīnas halāti? Kokvilnas materiāls ir labi elpojošs un labi mazgājams, taču mazgājot ātri saburzās un nosēžas. Labākā izvēle  — kokvilnas un sintētikas materiālu savienojums. Izstrādājumi, kas izgatavoti no dabīgiem audumiem, kuriem pievienots poliesters, praktiski neburzās, ir viegli kopjami, iztur daudzkārtīgu mazgāšanu un nezaudē savu formu.

Medicīnas halātu stili dažādiem speciālistiem

Medicīnas halātam ne tikai jāatbilst vispārējiem uniformas standartiem, svarīgu lomu nospēlē arī izstrādājuma konstrukcija. Apzinīgi ražotāji uzmanīgi uzrauga, lai drēbes neierobežotu ārsta kustības un ļautu justies ērti visas dienas garumā. Ņemot vērā ķermeņa uzbūvi, mūsdienu medicīnas apģērbs ir sadalīts vīriešu un sieviešu kolekcijās.

Izvēloties halātu, vienmēr tiek ņemta vērā ārsta specialitāte. Infekcijas slimību nodaļas darbiniekiem tiek iegādāti vienreizējās lietošanas halāti. Tiem, kas strādā ātrajā palīdzībā, būs piemēroti brīvi un taisni modeļi, kas neierobežo kustības. Kosmetologi var atļauties spilgtas krāsas un pieguļošus fasonus.

Lai izvēlētos halātu, pievērsiet uzmanību tieši jums piemērotākiem akcentiem: halāta garums, lielas kabatas, piedurknes garums, asimetrisks siluets u.c.

Medicīnas halātu optimālas krāsas

Klasiskie medicīnas halāti ir balti. Tomēr pie mūsdienu medicīnas apģērbu ražotājiem var iegādāties arī krāsainus halātus. Ja tomēr klīnikas dress code, kurā jūs strādājat, neatļauj tāda veida eksperimentus, neraizējieties. Kā rāda prakse, balts halāts vienmēr tiek turēts augstā cieņā! Vēlaties halātu ar "odziņu"? Brīnišķīgi! Izvēlaties halātu ar kādu interesantu dizainu.

DT_Charles_4-61af6276472d447bfc67614f948fac60